בי"ס שחקים -גינת השוויון

בבי"ס למנהיגות ומצוינות חברתית שחקים חנכו ביום רביעי את גינת השוויון. גינה מיוחדת במינה שהוקמה בבי"ס ע"י כיתת התקשורת הראשונה בבית הספר (היום כיתה יא)
כיתת תקשורת היא כיתה לחינוך מיוחד בבית-ספר רגיל, אשר. מיועדת לתלמידים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי .
בטקס נכחו : ד"ר אבי מנשס מנהל ביס שחקים , תמי ניב אלון , מנהלת מת"י נהריה, שירי קוגן ורוית ברקן מחנכות הכתה, חיר עוואד, גנן בי"ס, היזמים של גינת השוויון שהם תלמידי כיתת התקשורת .
פתחה שירי קוגן את האירוע והודתה לכל הבאים ובמיוחד לאבי מנשס וסיפרה כיצד הד"ר אבי מנשס מוביל המיזם רצה ביחד עם הצוות החינוכי להעניק חינוך ערכי לתלמידי כיתת התקשורת.
בדבריה אמרה:" כחלק מתפיסת העולם החינוכית שלנו, תפקידנו הוא לעזור לתלמידנו לעצב את המציאות , הן הארצית והן המקומית. דרך מיזם זה תלמידנו למדו על שיתוף פעולה, ערכי אהבת ארץ ישראל והחדווה שבעבודה חקלאית. התרומה של המיזם הזה היא בעלת ערך למודי וקהילתי כאחד."
ד"ר מנשס מנכ"ל הרב תחומי עמל למצוינות ולמנהיגות חברתית שחקים אמר :" פעילות ערכית זו משרתת את הכתה, מחנכת את התלמידים לאהבת הארץ ומקרבת אותם לדאוג לכדור הארץ והסביבה, סביבה ירוקה מכילה הקושרת אותם לטבע ולעולם ", כמו כן סיפר מנשס על התהליך שכלל לצוות הכתה ,למחנכות והסייעות שנגעו באדמה והקימו גינת תבלינים שהיא גם יצרנית ומניבה מוצרים שאותם מנצלים ביום יום, את שם הגינה התלמידים בחרו כי הוא כל כך מתאים להווי ולחזון הבית ספרי.
לאחר מכן הוזמנה תמי ניב אלון, מנהלת מת"י נהריה שהודתה לדר מנשס ולצוות בי"ס על הגישה שטרם הוכרה, "לראשונה יש לנו בנהריה מקום לימדה מגיל שלוש ועד כיתה יב לילדים על הרצף, העיר הרוויחה, הצלחתם לאפשר רצף בתוך העיר נהריה, זה לא מובן מאליו. בביס רגיל שלקח משימה אתגרית והנה אתם בשיתוף משרד החינוך עושים זאת הלכה למעשה" מילה זגורי, סגנית מנהלת בי"ס הוסיפה ןאמרה " בי"ס גאה על היוזמה הברוכה, הגינה שלנו ואתם לימדתם אותנו על עצמנו."
אחרון חביב הוזמן לשאת את דברו נציג כיתת התקשורת אור סיבי שספר על התהליכים שעברו להקמת גינת השוויון, סיפר שהיא נקראת כך משום שהתלמידים רוצים להרגיש שווים בני שווים ולהשתלב בחברה. ובנאומו אמר " מתחילת הדרך ליווה אותנו מנהלנו ד"ר אבי מנשס אשר בהדרכתו הוא העשיר אותנו בידע חקלאי רב, איך לעדור, לשתול. בתחילת המיזם, הגינה הייתה שממה, היו בה שאריות של בניה וכו', אנו גאים לראות את התוצאה של העבודה שבפועל ערכה כשנתיים .בגינתנו יש צמחי מרפא לשימוש ועצי פרי שבעתיד הקרוב יהיה ניתן להשתמש בהם."
בסיום דבריו הוזמנו כל האורחים לצפייה במצגת לא לפני שטעמו מסוגי תה צמחים השונים ,פרי האדמה העצמי מגינת השיוויון.

כתבה : דורית ריטבו
צילום RITVO PHOTOGRAPHY

שתפו:

כתבות נוספות:

חופשה בגליל המערבי" אתר חדש נולד

אשכול רשויות גליל מערבי השיק השבוע (7.6) את אתר התיירות "חופשה בגליל המערבי". האתר נולד במטרה לקדם את הגליל המערבי כמותג תיירות בינלאומי מוביל. כ-200

אתגר הקורונה – רכיבה גלילית

ביום שישי בחג השבועות יצאה לדרך לראשונה תחרות  מאתגרת ושונה מסוגה. בין השעות 0600  ל08:30 בבוקר הגיעו רוכבים מרחבי הארץ כל אחד בזמנו ל אירוע

גלילה לראש העמוד